Fresh Apple Sp. z o. o.
Grupa Producentów Owoców i Warzyw
Jabłka - odmiany jesienne
Jabłka - odmiany zimowe
Kapusta Pekińska


Gala Must
Odmiana wyhodowana w Nowej Zelandii, nazwana odmianą przełomu wieków. Powstała ze skrzyżowania odmian "Kidd's Orange Red" i "Golden Delicious", dojrzewa koniec września, w sprzedaży od października do końca maja.

Owoce średniej wielkości są stożkowate lub stożkowato owalne. Przy kielichu da się zauważyć żebrowania, dobrze wykolorowane, pokryte marmurkowo-pomarańczowym, pomarańczowo-czerwonym, jaskrawym rumieńcem, skórka jest gładka.


Golden Delicious

 

Siewka pochodząca z USA. Dojrzewa przełom września i października, w sprzedaży do końca maja. 

Owoce średniej wielkości, o kształcie regularnym, kulisto-stożkowatym o skórce kruchej, zielonej, po dojrzeniu owocu żółtej, czasem z delikatnym, łososiowym rumieńcem. Mają skłonność do ordzawień. Miąższ soczysty, barwy kremowo-żółtej, aromatyczny i smaczny. 

 

Gloster
Odmiana wyhodowana na terenie Niemiec, dojrzewająca na przełomie września i października, w sprzedaży do końca maja.
Owoce są duże i bardzo duże, w kształcie kulisto-stażkowym, skórce mocnej, gładkiej, lekko błyszczącej, w całości pokrytej ciemnoczerwonym, rozmytym rumieńcem. Miąższ biało zielonkawy, drobnoziarnisty, ścisły, słodko-kwaśny, bardzo soczysty o charakterystycznym aromacie.


Idared

Odmiana wyhodowana w Stanach Zjednoczonych rozpowszechniona na całym świacie, w sprzedaży do końca maja.
Owoce średniej wielkości, posiadają kulisty kształt, są niewielkim stopniu spłaszczone. Skórka błyszcząca, w kolorze żółtym po obu stronach, po bokach pokryta w większości czerwonawym, jednolitym rumieńcem, nieznacznie paskowanym.


Jonagold Decosta
Mutant odmiany Jonagold o czerwonych owocach, pochodzący z Belgii, dojrzewa koniec września/początek października, w sprzedaży do końca maja.
Owoce duże, szarawe przetchlinki na całej powierzchni owoców, kształtem przypominają odmianę Jonagold. Pokryte są karminowo-czerwonym, intensywnym rumieńcem oraz nalotem woskowym, który jest coraz intensywniejszy w miarę dojrzewania owoców.

Jonagold Supra

Mutant odmiany Jonagold o czerwonych owocach, pochodzący z Belgii, dojrzewa koniec września/początek października, w sprzedaży do końca czerwca.
Owoce bardzo duży, kulisto stożkowaty pokryty ciemnoczerwonym, rozmytym rumieńcem. Miąższ bardziej jędrny od innych mutantów Jonagolda.

Jonagored
Odmiana mutant odmiany Jonagold o czerwonych owocach, pochodzi z Belgii, dojrzewa koniec wszesnia/poczatek października, w sprzedaży do końca maja.

Owoce
duże lub bardzo duże, kulisto-stożkowe, widoczne żebrowania wokół strony kielichowej jabłka. Skórka gładka, średniej grubości, prawie w całości pokryta ciemnym karminowym rumieńcem. Na powierzchni owocu występują charakterystyczne, duże, szare przetchlinki. Miąższ gruboziarnisty, kwaśno-słodki, smaczny. 

 
Ligol

Polska odmiana, otrzymana ze skrzyżowania odmian ‘Linda’ i ‘Golden Delicious’.Dojrzewa wrzesień-październik, w sprzedaży od lutego do czerwca.
Owoc duży lub bardzo duży, kulisto stożkowaty. Skórka gładka i błyszcząca, a od strony nasłonecznionej całkowicie pokryta rozmytym, czerwono karminowym rumieńcem. 

Mutsu

Odmiana wyhodowana w Japonii, otrzymana ze skrzyżowania odmian ‘Golden Delicious’ i ‘Indo’. Dojrzewa ma początku października, w sprzedaży od grudnia do kwietnia.
Owoce są duże, kuliste lub nieco stożkowate, zwężające się ku kielichowi, żebrowane, wyrównanej wielkości. Mają gładką, zielonkawożółtą skórkę, pokrytą niekiedy bardzo słabym, rozmyto paskowanym, pomarańczowoczerwonym rumieńcem oraz dużymi, brunatnymi, licznymi przetchlinkami. Ich smaczny miąższ jest kremowy z zielonkawym odcieniem, ścisły, dość gruboziarnisty, soczysty, lekko kwaskowaty.
Jedna z najsmaczniejszych odmian deserowych.


 
Red Jonaprince

Mutant odmiany Jonagold z Holandii, dojrzewająca na przełomie września i października, w sprzedaży do końca maja.
Jest odmianą o wyjątkowym głębokim czerwonym wybarwieniu owocu. Rumieniec jest intensywny i błyszczący - rzucający się w oczy potencjalnemu klientowi. Miąższ bardzo soczysty i kruchy. Dodatkową zaletą są doskonałe właściwości przechowalnicze owocu i wyjątkowa trwałość w obrocie handlowym.


Rubinstar

Mutant odmiany Jonagold z Niemiec, dojrzewająca na przełomie września i października, w sprzedaży do końca maja.

Owoc duży lub bardzo duży, kulisto stożkowy, skórka gładka, błyszcząca, prawie w całości pokryta jednolitym, czerwono karminowym rumieńcem.

Szampion
Odmiana pochodzenia czeskiego, dojrzewająca w II połowie września, w sprzedaży do końca marca.
Owoce są średnie lub duże, w kształcie kulisto-stażkowym. Skórka szorstka, bez nalotu, pokryta niemal w połowie jasnoczerwonym, rozmytym rumieńcem. Miąższ delikatny, soczysty, słodko-kwaśny.

 
Strona główna   |  Oferta handlowa   |  Galeria obrazów   |  Oferty pracy   |  Kontakt